KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12601360
*
nr 1260 1360
Brita af Klercker
(1906-2001), Sverige
Oljemålning, Trädgårdsurna. Monogramsignerad. Olja på pannå, 34x26 cm
Brita af Klercker, svensk målare född 1906, död 2001.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 juni 2019
kl 18:55:38
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/6 20:54:28
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Brita af Klercker
Brita af Klercker, svensk målare född 1906, död 2001.
Läs mer om Brita af Klercker
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blomkruka blomkrukor brita af klercker olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konstnär svenska konstnärer sverige trädgårdsmöbel trädgårdsmöbler trädgårdsurna trädgårdsurnor
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:12
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:55
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:55
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:56
-
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:37
*
Brita af Klercker
Brita af Klercker, svensk målare född 1906, död 2001.
Läs mer om Brita af Klercker
nr 1260 1360
Brita af Klercker
(1906-2001), Sverige
Oljemålning, Trädgårdsurna. Monogramsignerad. Olja på pannå, 34x26 cm
Brita af Klercker, svensk målare född 1906, död 2001.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 10 juni 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
5/6 20:54:28 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Brita af Klercker
Brita af Klercker, svensk mÃ¥lare född 1906, död 2001.Läs mer om Brita af Klercker
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blomkruka blomkrukor brita af klercker olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konstnär svenska konstnärer sverige trädgårdsmöbel trädgårdsmöbler trädgårdsurna trädgårdsurnor
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:12 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:55 -
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:55 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:56 -
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:37